Wiadomości z Piekar Śląskich

Mieszkanka Piekar Ślaskich pomogła w ujęciu pijanego kierowcy

  • Dodano: 2023-08-02 13:00

Dzięki wzorowej i zdecydowanej postawie świadka, nietrzeźwy kierujący zaprzestał dalszej podróży swoim autem. Nieodpowiedzialny kierujący w organizmie miał blisko promil alkoholu. Za godną naśladowania postawę, świadkowi podziękował Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich nadkom. Mateusz Gilge.

Okoliczności zdarzenia 

Do zdarzenia doszło w lipcu, wtedy to dyżurny piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Piekar Śląskich, która zauważyła mężczyznę pijącego alkohol, a następnie odjeżdżającego z piskiem opon. Mundurowi natychmiast udali się w kierunku, w którym odjechał pojazd i zatrzymali nieodpowiedzialnego kierującego, u którego badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu.

Podziękowania za wzorową postawę 

Wczoraj Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich nadkomisarz Mateusz Gilge spotkał się ze świadkiem, dzięki której nieodpowiedzialny kierujący nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Szef piekarskich mundurowych podziękował kobiecie za pomoc, jednocześnie gratulując właściwej postawy. Mieszkanka naszego miasta stwierdziła, że nie mogła w tej sytuacji postąpić inaczej, gdyż takie nieodpowiedzialne zachowanie ze strony kierującego stwarzało zagrożenie dla innych osób i to dzięki powiadomieniu odpowiednich służb w takich sytuacjach wspólnie dbamy o bezpieczeństwo swojej okolicy. Podczas spotkania Komendant wręczył mieszkance naszego miasta list gratulacyjny oraz drobny upominek w podziękowaniu za okazaną pomoc i godne naśladowania zaangażowanie.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również