Wiadomości z Piekar Śląskich

Młodzi Piekarzanie wyruszyli do Kokotka

  • Dodano: 2021-07-27 10:00

Urząd Miasta Piekary Śląskie wzorem lat ubiegłych ogłosiło konkurs na zamiejscowe wyjazdy wakacyjne dla piekarskich dzieci z rodzin wielodzietnych lub będących w trudnej sytuacji materialnej.

Letnie obozy dla najmłodszych Piekarzan finansowane są przez miasto

W tym roku łączna kwota przeznaczona na ten cel wyniosła niemal 80.000 zł, a nabór uczestników przeprowadzili pedagodzy z piekarskich szkół podstawowych.

Wakacyjne wyjazdy są dla najmłodszych okazją do ciekawego spędzenia czasu w gronie rówieśników na łonie natury. Ich organizatorzy przygotowali mnóstwo ciekawych atrakcji, które nie pozostawiają dzieciom czasu na nudę.

W tym roku 150 uczniów piekarskich placówek bierze udział w pięciu 5-dniowych biwakach organizowanych przez Komendę Hufca ZHP w Piekarach Śląskich. Odbywają się one w stanicy harcerskiej „Posmyk” w Kokotku koło Lublińca.

26 lipca br. z parkingu koło Kalwarii w Piekarach Śląskich (nieopodal Pałacu Wiśniewskich), wyjechała pierwsza grupa młodych Piekarzan. Podczas kolonii na dzieci czekać będzie wiele atrakcji m.in.: piesze wycieczki, zajęcia sportowe i kulturalne, wspólne ogniska, a także gry i zabawy w terenie. W związku z sytuacją pandemiczną i obostrzeniami, do Kokotka wyjedzie nieco mniej dzieciaków niż rok temu. Mamy nadzieję, że obozowicze miło spędzą ten czas na łonie natury.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.