Wiadomości z Piekar Śląskich

MPWiK zachęca do korzystania z e-BOK

  • Dodano: 2020-12-29 06:30, aktualizacja: 2020-12-28 18:20

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przypomina o Elektronicznym Biurze Obsługi Klienta.

Rozwiązanie to, wdrożone w grudniu zeszłego roku, staje się szczególnie ważne w dobie obostrzeń związanych z koronawirusem

Umożliwia sprawdzanie wyników badań wody, płacenie rachunków i kontrolowanie wystawionych faktur.

Elektroniczne Biur Obsługi Klienta MPWiK w Piekarach Śląskich uruchamiane było 20 grudnia 2019 roku jako kolejna, dosyć powszechna w dobie informatyzacji usług, forma obsługi klientów. Nikt nie przypuszczał wówczas, jak bardzo zmieni się życie wszystkich ludzi w związku z pandemią koronawirusa i zasadniczą funkcją e-BOK nie będzie wygoda, a zapewnienie bezpieczeństwa klientom i pracownikom Spółki. Obecnie z opisywanego rozwiązania korzysta blisko 1000 klientów MPWiK w Piekarach Śląskich.

Warto podkreślić, że Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta umożliwia kompleksową obsługę za pośrednictwem internetu. Przede wszystkim daje użytkownikom natychmiastowy i nieograniczony dostęp do wystawionych faktur za wodę i odprowadzanie ścieków i oczywiście umożliwia elektroniczną zapłatę faktury. Pozwala też na podgląd aktualnego stanu swoich rozliczeń oraz pozwala na przeglądanie rozliczeń z poprzednich miesięcy.

Użytkownicy e-BOK otrzymują też dostęp do bieżących badań wody dla danej dzielnicy

To co powinno szczególnie zainteresować Klientów Spółki w tym szczególnym, pandemicznym czasie, to możliwość załatwienia za pośrednictwem tego serwisu niemal każdej sprawy, która dotyczy wodociągów i kanalizacji. Korzystając z e-BOK można złożyć każdy wniosek, od wniosku o uzgodnienie dokumentacji projektowej czy uzgodnienie branżowe, przez wniosek o przyłączenie do sieci wodociągowej, o nadzór i wykonawstwo budowy przyłączy, na zleceniu na montaż wodomierza kończąc.

Dzięki e-BOK komunikacja ze Spółką jest szybka i łatwa, a użytkownicy otrzymują też dostęp do najważniejszych aktualności. Rejestracja w e-BOK nie zajmuje wiele czasu i jest bardzo intuicyjna. Wystarczy posiadać aktualną umowę o dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków (lub jednej z nich) i  wypełnić krótki wniosek rejestracyjny na stronie: ebok.mpwik-piekary.pl.

Po zaakceptowaniu warunków zawartych w Regulaminie e-BOK i rozpatrzeniu wniosku przez pracownika MPWiK, na podany w procesie rejestracji adres e-mail przesłany zostaje link oraz hasło dostępu do indywidualnego konta e-BOK.Konto zostaje aktywowane wraz z pierwszym logowaniem, a użytkownik może w pełni korzystać z wszystkich usług, jakie oferuje e-BOK.

Oprócz wygody w kontaktach z MPWiK, a teraz także ważnego aspektu bezpieczeństwa aktywacja konta w e-BOK pozwala na jeszcze inną bardzo istotną sprawę. Rezygnując z otrzymywania papierowej faktury, użytkownicy e-BOK przyczyniają się do ochrony środowiska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również