Wiadomości z Piekar Śląskich

MSP nr 13 ośrodkiem szkolenia piłki ręcznej

  • Dodano: 2022-10-05 06:15, aktualizacja: 2022-10-04 17:46

1 października Miejska Szkoła Podstawowa nr 13 stała się ośrodkiem szkolenia piłki ręcznej (OSPR). Szkoleniem jest objęta młodzież od 4 klasy.

Podstawowymi formami szkolenia są treningi stacjonarne (w miejscu zamieszkania) oraz konsultacje szkoleniowe zamiejscowe. Być może, już niebawem zawodnicy z MSP nr 13 zasilą szeregi szczypiornistów z Olimpii.

Jedną z form wyłaniania talentów w ośrodkach szkolenia sportowego młodzieży są m.in. konsultacje startowe, które nie mają charakteru rozgrywek. Jest to zadanie mające na celu ocenę indywidualną zawodników, a nie zespołów, w celu wskazania dalszej drogi rozwoju sportowego.

Szkoły mogą rozpocząć prowadzenie zajęć z dniem 1 października 2022 po omówieniu warunków formalnych z koordynatorem wojewódzkim OSPR. Porozumienia trójstronne zostaną zawarte na okres od dnia 1.10.2022 do dnia 30.06.2022 r. Jest możliwością przedłużenia współpracy na kolejne dwa lata po ocenie pracy Szkoły w zakresie Projektu OSPR (zgodnie z przyjętą procedurą).

Zadania programu OSPR dla szkół podstawowych:

  • Zwiększenie zasięgu – odbudowanie szkolenia w tych regionach, w których piłka ręczna została zapomniana i zaniedbana,
  • Powiększenie liczby dzieci i młodzieży uprawiających piłkę ręczną, szerokie jej propagowanie szczególnie w szkołach podstawowych,
  • Przeprowadzanie szkoleń, pokazów i kursów dla nauczycieli,
  • Doposażenie w materiały edukacyjne i sprzęt sportowy,
  • Przeprowadzenie właściwego naboru i selekcji z wykorzystaniem ustalonych przez ZPRP parametrów i wskaźników,
  • Unifikacja szkolenia na poziomie młodzieżowym – wprowadzanie zatwierdzonych lub przygotowanych przez ZPRP programów nauczania piłki ręcznej w szkołach,
  • Doposażenie w materiały edukacyjne i sprzęt sportowy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również