Wiadomości z Piekar Śląskich

Nabór wniosków w ramach inicjatywy lokalnej do 1 grudnia

  • Dodano: 2021-11-16 06:15, aktualizacja: 2021-11-15 21:25

1 grudnia upływa kolejny termin składania wniosków o dofinansowanie w ramach inicjatywy lokalnej, która umożliwia realizację zadań publicznych związanych z różnymi sferami życia mieszkańców Piekar Śląskich.

Dokumenty składa się do Prezydenta Miasta w terminach: do dnia 1 marca, 1 czerwca, 1 września i 1 grudnia danego roku kalendarzowego, a za termin złożenia wniosku decyduje data wpływu do Urzędu Miasta potwierdzona pieczęcią wpływu.

Angażowanie mieszkańców

Inicjatywa lokalna jest sposobem na zaangażowanie mieszkańców miasta. Przypomina nieco prace społeczne. Pomysłodawcy, którzy chcą podjąć działania na rzecz szeroko pojętej społeczności lokalnej, mogą zgłosić chęć wykonania zaplanowanego przez siebie zadania i porozumieć się z miastem w celu jego realizacji. W maju 2019 r. Rada Miasta podjęła uchwałę dotyczącą inicjatywy lokalnej.

W poprzednim naborze realizowano następujące wnioski: XIII Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Seniorów – „Trzeci wiek na start” – kwota przyznana na realizację inicjatywy – 400 zł, organizacja Wieloboju Sprawnościowego 2021 dla Dzieci do lat 12 – kwota przyznana na realizację inicjatywy – 3 500 zł oraz doposażenie sal zabaw w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Piekarach Śląskich – kwota przyznana na realizację inicjatywy – 4 740 zł.

Zarządzenie

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.