Wiadomości z Piekar Śląskich

Nie żyje Patrycja Widera. Influencerka z Piekar Śląskich miała 24 lata

  • Dodano: 2023-11-10 10:15

Zmarła Patrycja Widera z Piekar Śląskich. Swoje ostatnie dni spędziła w szpitalu. Na organizację pogrzebu jej fani w zaledwie kilka godzin wpłacili ponad 50 tys. zł.

Zmarła influencerka Patrycja Widera

W środę 8 listopada zmarła pochodząca z Piekar Śląskich 24-letnia influencerka i tiktokerka, Patrycja Widera. Kobieta pod koniec października trafiła do szpitala. Dzień przed śmiercią opublikowała swój ostatni post na Instagramie, w którym poinformowała swoich fanów, że jest ciężko chora. Nie zdradziła jednak, co dokładnie jej dolega. O śmierci młodej kobiety poinformował jej przyjaciel Sebastian Kowalczyk.

– Za zgodą mamy informuje, że Partycji z nami już nie ma, ale u góry jest szczęśliwa. Uszanujmy prywatność rodziny – przekazał w mediach społecznościowych.

Patrycja Widera aktywnie działała w mediach społecznościowych. Na TikToku zgromadziła ponad 1,5 mln obserwujących, a na Instagramie 156 tys. Mogliśmy ją również zobaczyć na ekranie w programie telewizyjnym "Projekt Lady" oraz w serialach stacji TVN - "Szkoła" i "Pułapka". Patrycja swoich sił próbowała też w muzyce discopolo. W 2020 roku wydała piosenkę „Wyrąbane”.

Uroczystość pogrzebowa Patrycji Widery odbędzie się w piątek 17 listopada o godz. 9:15 w Bazylice Piekarskiej.

Zbiórka na pogrzeb

Patrycja Widera nie była objęta ubezpieczeniem, dlatego jej najbliżsi utworzyli internetową zbiórkę na pogrzeb, której celem było zebranie 12 tys. zł. Wkrótce została ona usunięta, co najprawdopodobniej miało związek z falą hejtu, która wylała się na najbliższych zmarłej. 

Niedługi później utworzono kolejną zbiórkę, tym razem określając jej cel na 50 tys. zł. Pełna kwota została uzbierana w ciągu zaledwie kilku godzin. Jak można przeczytać w opisie zbiórki, pieniądze mają zostać w całości przekazane rodzinie w celu opłacenia pogrzebu i pomniku. 

– To ogromna strata dla nas wszystkich! Patrycja zapoczątkowała Polskoego TikToka, była zawsze dla nas... Bawiła, rozśmieszała, pokazywała część swojego świata i spojrzenie na nie. Często swoim podejściem wyciągała z dołka emocjonalnego czy dodawała sił. Jest już za późno na cokolwiek , na kocham cie, przepraszam... Ale nie jest za późno żeby Patrycje godnie pożegnać i wspólnie złożyć się na pożegnanie i pomnik od nas wszystkich. Zasłużyła na to! – czytamy w opisie zbiórki.

Zbiórka została już zakończona. Wsparło ją łącznie 3096 osób, które wspólnie uzbierały 52 629 złotych.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również