Wiadomości z Piekar Śląskich

Wypadek na ul. Bytomskiej. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala!

  • Dodano: 2023-11-14 10:15

W piątek na ulicy Bytomskiej doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Kobieta w ciężkim stanie z urazem głowy została przewieziona do szpitala. Policjanci z piekarskiej komendy wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

Niebezpieczne zdarzenie na Bytomskiej

Do wypadku drogowego z udziałem pieszej doszło w piątek po godzinie 19:00 na ul. Bytomskiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 80-letnia piesza przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, została potrącona przez 25-letniego kierującego peugeotem, który poruszał się w kierunku Bytomia. W wyniku zdarzenia, piesza doznała ciężkich obrażeń i została zabrana do szpitala. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci.  

Pamiętajmy, aby przechodzić przez jezdnie w miejscach do tego wyznaczonych. Najbezpieczniejszym takim miejscem z pewnością jest przejście dla pieszych. Pamiętajmy jednak, aby zawsze upewnić się, że kierujący nas widzi, zmniejszył prędkość i zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa. Zachęcamy również do noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczny.  

Apelujemy również do kierujących o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Jesień pomimo tego, że jest piękną porą roku, na drogach może być niebezpieczna. Mokra i śliska nawierzchnia nie sprzyja przyczepności opon. - czytamy na stronie KMP Piekary Śląskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również