Wiadomości z Piekar Śląskich

Nietrzeźwy kierujący i kolizja trzech pojazdów w Piekarach Śląskich!

  • Dodano: 2023-04-21 09:15

Wczoraj na DW911 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. 23-latek mając ponad promil alkoholu najechał na tył poprzedzającego pojazdu. Jedna osoba trafiła do szpitala na dalsze badania. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać piekarscy policjanci.

Wczoraj rano na DW911 w rejonie skrzyżowania z ul. Starą doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Jak ustalili mundurowi, 23-letni obcokrajowiec kierując audi najechał na tył poprzedzającego go hyundaia, który następnie uderzył w volvo. W wyniku zdarzenia kierująca hyundaiem doznała obrażeń i została zabrana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało u 23-latka ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i Sąd. 

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 tysięcy złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny, czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC, w razie uczestniczenia w zdarzeniu drogowym. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również