Wiadomości z Piekar Śląskich

Nowa Filia Żłobka Miejskiego już otwarta!

  • Dodano: 2018-05-02 08:45, aktualizacja: 2018-05-02 08:50

Coraz więcej mieszkańców Piekar Śląskich deklaruje chęć powrotu do pracy, szczególnie matki, po przerwie związanej z urodzeniem lub wychowaniem dziecka. Miasto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom piekarzan, otworzyło drugi punkt żłobkowy. 30 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej, wyremontowanej Filii Żłobka Miejskiego.

Dzień Otwarty nowej Filii Żłobka Miejskiego przy ul. Bytomskiej 81 był okazją do zobaczenia placówki “od kuchni”. Na uroczyste otwarcie, które odbyło się 30 kwietnia, przybyły zarówno rodziny z dziećmi, które już od pierwszych dni maja będą uczęszczać do placówki, ale także mieszkańcy Piekar Śląskich. Zwiedzający mogli zobaczyć jak wygląda zaplecze żłobka, jak wyposażone są sale, a także porozmawiać z kadrą pedagogiczną. Tuż po godz. 15 Dyrektor Żłobka Miejskiego w Piekarach Śląskich Monika Popczyk-Szołtysik przywitała zgromadzonych gości, a Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj wraz z chętnymi dziećmi przecięła symboliczną wstęgę u drzwi placówki.

Kolejny żłobek w Piekarach Śląskich był bardzo potrzebny mieszkańcom. Lokalizacja inwestycji wybrana została przede wszystkim z uwagi na łatwość dojazdu do obiektu z każdej dzielnicy miasta. Cieszę się, że udało się zrealizować kolejną inwestycję i mam nadzieję, że placówka spodoba się maluszkom i ich rodzicom  – mówiła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Nowa Filia Żłobka Miejskiego składa się z dwóch oddziałów. W troskliwe ręce opiekunek trafi 40 dzieci. Dla każdej grupy maluchów przygotowane zostały zabawki dostosowane do wieku i potrzeb rozwojowych dzieci. Każdy oddział składa się z sypialni wyposażonej w łóżeczka i leżaczki, szatni, bawialni, jadalni oraz łazienek sąsiadujących z salami. W budynku przygotowana została także wózkownia.

Piekary Śląskie pozyskały prawie milion złotych dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Kwota ta pozwoliła nie tylko na remont i wyposażenie żłobka, ale także pokrycie części bieżących kosztów funkcjonowania placówki po jej uruchomieniu przez okres jednego roku.

Wśród gości przybyłych na otwarcie byli m.in.: radni Rady Miasta Piekary Śląskie Czesław Wymysło oraz Łukasz Ściebiorowski, członkowie zespołu realizującego Projekt “Piekarska Akademia Malucha”, grono pedagogiczne żłobka oraz pracownicy Urzędu Miasta.

GALERIA

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.