Wiadomości z Piekar Śląskich

Nowy samochód dla OSP Dąbrówka

  • Dodano: 2021-01-01 07:00, aktualizacja: 2020-12-31 14:29

30 grudnia br. Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich wraz Tomaszem Wesołowskim, Przewodniczącym Rady Miasta przekazali na ręce prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Wielkiej Pawła Minkusa kluczyki do nowego lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego.

Pojazd został zakupiony dzięki dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości

Lekki samochód kwatermistrzowski marki MAN TGE 3.140 o wartości 192 555,27 zł będzie od dzisiaj służył strażakom ochotnikom z Dąbrówki. W przekazaniu pojazdu brał także udział przedstawiciel firmy MAN Polska Piotr Ślósarz. Kwota dofinansowania wyniosła 190 575,27 zł, zaś wkład gminy to 1980 zł. Zakup auta był też możliwy dzięki wsparciu jakiego udzielił minister Michał Wójcik.

Fundusz Sprawiedliwości czyli Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej jest funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc osobom pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną. Jego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Dotacja z Funduszu Sprawiedliwości jest skierowana na wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom

Ponadto pozwala na realizację przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków, a także likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem.  W tym wypadku dotyczy nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstw.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również