Wiadomości z Piekar Śląskich

Nowy sprzęt w Zakładzie Gospodarki Komunalnej

  • Dodano: 2023-01-19 07:00, aktualizacja: 2023-01-18 23:01

Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. stale modernizuje swój sprzęt i dokonuje nowych zakupów. Obecne nabytki firmy to śmieciarka MAN oraz ładowarka teleskopowa JBC. Dzięki nim praca będzie bardziej wydajna i sprawna. Stary wysłużony sprzęt był też bardziej awaryjny, a co za tym idzie droższy w utrzymaniu.

Kolejne pojazdy komunalne

Do pomocy w oczyszczaniu miasta wyruszył pojazd marki MAN. Śmieciarka posiada silnik o  mocy 320 KM i ładowność 10 ton. Oprócz standardowych funkcji posiada również wannę na odcieki, która umożliwia zbiórkę odpadów bio-kuchennych, bez jakiegokolwiek ryzyka zanieczyszczenia jezdni czy chodnika. Pojazd jest też wyposażony w dźwig hydrauliczny do podnoszenia pojemników półpodziemnych.

Drugie z zakupionych urządzeń to ładowarka teleskopowa JCB 531-70 z silnikiem o mocy 75 KM. Jest to model, który  wyróżnia się kompaktową konstrukcją i dużą zwrotnością. Dzięki temu można go używać w ciasnych zaułkach, a także na śliskich powierzchniach, również z bardzo dużym obciążeniem. Maksymalny udźwig to aż kg 3100 kg, zasięg wynosi 4 metry, zaś wysokość odkładania 6,3 metra. W ZGK wykorzystywana jest między innymi do akcji zima, utylizacji dzikich wysypisk, przenoszenia gruzu i do bieżącego obsługiwania bazy.

To już kolejne pojazdy komunalne zakupione w minionych latach. Systematyczna wymiana sprzętu przynosi efekty w postaci mniejszej awaryjności i szerszego wachlarza sprzętu jakim dysponuje ZGK.

Nowy sprzęt w Zakładzie Gospodarki Komunalnej / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również