Wiadomości z Piekar Śląskich

Obchody święta wojska polskiego na piekarskim Kopcu Wyzwolenia

  • Dodano: 2021-08-24 11:30

W sobotę na placu pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. Ważną częścią wydarzenia był uroczysty Apel Pamięci zakończony salwa honorową oraz złożeniem wieńców pod odsłonięta pamiątkową tablicą. W obchodach udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek oraz Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich podinsp. Robert Klimek.

Obchody Święta Wojska Polskiego odbyły się w sobotę 21 sierpnia pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Podczas uroczystości wręczono nominacje, odczytano Apel Pamięci i oddano Salwę Honorową, a także złożono wieńce i kwiaty pod odsłoniętą okolicznościową tablicą wzorowaną na powstańczym sztandarze „Tobie Polsko”. Wcześniej odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny.

Obchody Święta Wojska Polskiego

Uczestnicy wydarzenia mogli podziwiać uroczystą defiladę służb mundurowych, pokazy wojskowego sprzętu i uzbrojenia. Druga część obchodów rozpoczęła się o godzinie 18.00 pokazem skoków spadochronowych i walkami husarzy na koniach. Na zakończenie odtworzona została “WIZUALIZACJA PATRIOTYCZNA – III POWSTANIE ŚLĄSKIE”, która realizowana była w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

W obchodach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek, Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich podinsp. Robert Klimek oraz Komendant Miejski Policji w Rudzie Śląskiej insp. Mariusz Luszawski. Uroczystośc uświetnił poczet sztandarowy Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

15 sierpnia przypada święto upamiętniające jedno z największych zwycięstw oręża polskiego odniesione w Bitwie Warszawskiej 1920 roku nad Rosją Sowiecką. W godzinach nocnych pierwsze oddziały 21 Dywizji Górskiej rozpoczęły decydującą kontrofensywę. Ta batalia, zwana osiemnastą decydującą bitwą w dziejach świata, uchroniła odradzającą się Polskę przed utratą niepodległości i powstrzymała marsz rewolucji przez Europę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również