Wiadomości z Piekar Śląskich

Pary małżeńskie świętowały Złote Gody

  • Dodano: 2020-07-08 09:15, aktualizacja: 2020-07-09 12:47

Małżonkowie celebrujący długoletnie pożycie spotkali się, by świętować rocznicę ślubu wraz z Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławą Umińską-Duraj.

W naszym mieście nie brakuje par małżeńskich świętujących długoletnie, wspólne życie. Medale Róży, w imieniu Prezydenta RP, wręczyła dostojnym jubilatom Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj wraz z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Piekarach Śląskich Anitą Rabsztyn.

To wielka radość widzieć Was tutaj. Żałuję jednak, że tegoroczne świętowanie rocznicowe ma nieco inny przebieg i nie możemy spędzić więcej czasu razem. Troszczymy się o Wasze zdrowie i z uwagi na koronawirusa tegoroczne obchody przebiegają inaczej niż dotąd. – mówiła w trakcie uroczystości Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Pół wieku – nie bez powodu tę rocznicę nazywa się –od drogocennego kruszcu – złotymi godami. Jesteście dla nas wielką dumą – podkreśliła.

Życzenia złożyła zebranym również kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Piekarach Śląskich Anita Rabsztyn. Wszyscy dostojni małżonkowie znaleźli się na wspólnych fotografiach pamiątkowych, a także otrzymali wyjątkową publikację ukazującą Piekary Śląskie w obiektywie fotografików, jak również słodkie poczęstunki, których mogli posmakować w zaciszu swoich domów.

Ten dzień świętowali Państwo Lucyna i Tadeusz Piątek, Irena i Wojciech Cobala, Eugenia i Kazimierz Kotyrba, Róża i Bronisław Matuszczak, Maria i Józef Smołka, Maria i Andrzej Oleksy, Stefania i Józef Nawrat, Krystyna i Jerzy Gawron, Henryka i Wacław Olszówka, Dorota i Werner Wilk, Agnieszka i Roman Szlachta, Kazimiera i Czesław Kryńscy oraz Krystyna i Lucjan Neumann.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.