Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy harcerze pomagają bezdomnym zwierzętom

  • Dodano: 2020-03-16 08:15, aktualizacja: 2020-03-11 10:50

Przedstawiciele piekarskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego zaangażowali się w zbiórkę środków niezbędnych dla podopiecznych fundacji “Miaukot”.

Harcerze z hufca ZHP Piekary Śląskie im. Hatki, Hadasia i Tomy udowadniają, że nie jest im obojętny los bezdomnych zwierząt. Biorą udział w zbiórce organizowanej przez bytomską fundację “Miaukot”. 

Nasi piekarscy harcerze chętnie podejmują się służby na rzecz innych – w tym i kotów ze stowarzyszenia “Miaukot”. Zainicjowaliśmy akcję, która ma na celu zebranie jak największej ilości pokarmu, ale i środków chemicznych, takich jak płyny do mycia i proszki do prania. Zachęcamy każdą Piekarzankę i Piekarzanina do włączenia się w podejmowaną przez nas inicjatywę! Skąd pomysł o wsparciu stowarzyszenia “Miaukot”? Realną potrzebę pomocy zauważył pwd. Grzegorz Ociepka i szybko przekuł ją w czyn, włączając wszystkich harcerzy i mieszkańców w pomoc nad bezdomnymi i chorymi kotami. Wyrazy uznania należą się także cudownym ludziom, którzy na co dzień zajmują się zwierzętami, udzielając schronienia i pomocy weterynaryjnej – mówi Lidia Hanusiak, rzecznik Hufca ZHP Piekary Śląskie im. Hatki, Hadasia i Tomy. 

Na potrzeby podopiecznych fundacji zbierane są między innymi, co warto podkreślić, karma, miski czy środki czystości, ale pełny wykaz niezbędnych rzeczy oraz adresy miejsc, do których można przynosić artykuły dla zwierząt znajduje się w mediach społecznościowych:

Piekarscy harcerze pomagają bezdomnym zwierzętom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również