Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy policjanci prowadzą zajęcia edukacyjne dla rodziców

  • Dodano: 2018-12-20 09:30

Jak rozpoznać narkotyk, dopalacz lub przedmiot wykorzystywany do jego zażywania? Na te i inne pytania podczas zebrań z rodzicami odpowiadała sierż. szt. Aleksandra Zydyk z piekarskiej komendy. Opiekunowie i pedagodzy mieli okazję na własne oczy zobaczyć substancje do złudzenia przypominające środki odurzające. Było to możliwe dzięki walizce edukacyjnej, która jest używana w celu zwiększenia świadomości osób dorosłych w zakresie istniejących zagrożeń w postaci środków odurzających.

Aby skutecznie walczyć z problemem jakim jest zażywanie środków odurzających przez dzieci i młodzież konieczne jest zwiększenie świadomości osób dorosłych w tym zakresie. W ubiegłym tygodniu profilaktyk z piekarskiej komendy sierż. szt. Aleksandra Zydyk uczestniczyła w zebraniach z rodzicami dzieci ze szkół podstawowych. Zajęcia przeprowadzone przez policjantkę cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na wstępie mundurowa przedstawiła krótką prezentację dotyczącą środków odurzających, po czym nadszedł czas na zaprezentowanie zawartości walizki edukacyjnej zakupionej przez Urząd Miasta w Piekarach Śląskich. Każdy z rodziców mógł z bliska zobaczyć substancje do złudzenia przypominające środki odurzające wraz z opisem ich wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Niektórzy rodzice przyznawali, że widząc u swojego dziecka taką bądź inną substancję, nie wiedzieliby z czym mają do czynienia. Takie sytuacje pokazują, że dalsza edukacja w tym zakresie jest niezwykle potrzebna. Już wkrótce kolejne spotkania pozwalające zapoznać się z problemem jakim jest zażywanie środków odurzających przez młodzież.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.