Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie

  • Dodano: 2023-10-05 11:30

Dzieci z piekarskich przedszkoli i szkół doskonale znają już piekarskich policjantów, którzy regularnie odwiedzają wszystkie miejscowe placówki. Z uwagi na rozpoczynający się okres jesienny, mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz co zrobić gdy zaczepi nas obca osoba.

Bezpieczeństwo tematem rozmów z najmłodszymi

Mundurowi z piekarskiej komendy odwiedzili przedszkolaków oraz tych trochę nieco starszych i przypomnieli im podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas przebywania na zewnątrz. Policjanci starają się, aby dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, dzięki czemu mogły lepiej przyswoić zdobytą wiedzę. Stróże prawa zwrócili uwagę najmłodszych m.in. na bezpieczeństwo podczas zabaw, a  także jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku. Opowiedzieli także o zagrożeniach, jakie mogą nas czekać podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Wszyscy bardzo dobrze pamiętali numery alarmowe oraz w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. Na koniec spotkań dla zainteresowanych była okazja do zobaczenia z bliska policyjnego radiowozu. 

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również