Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie w wakacje

  • Dodano: 2023-06-19 06:30, aktualizacja: 2023-06-19 10:45

Dzieci z piekarskich przedszkoli i szkół doskonale znają już piekarskich policjantów, którzy regularnie odwiedzają wszystkie miejscowe placówki. Z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny, mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji.

Piekarscy policjanci mówili o bezpieczeństwie

Mundurowi z piekarskiej komendy odwiedzili przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 1 w Piekarach Śląskich. Tematyką spotkania z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji.

Asp. Aleksandra Zydyk i mł. asp. Michał Szydłowski przy każdej okazji przekazują słuchaczom informacje dotyczące naszego wspólnego bezpieczeństwa, jednak starają się, aby dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, dzięki czemu mogły lepiej przyswoić zdobytą wiedzę. Policjanci zwrócili uwagę najmłodszych m. in. na bezpieczeństwo podczas zabaw nad wodą, poruszania się po drodze oraz opowiedzieli o zagrożeniach, jakie mogą nas czekać podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Wszyscy bardzo dobrze pamiętali numery alarmowe oraz w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. Na koniec spotkań dla zainteresowanych była okazja do zobaczenia z bliska policyjnego radiowozu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również