Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy uczniowie wyjeżdżają na kolonie do Kokotka

  • Dodano: 2019-07-22 11:15

Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych organizuje zamiejscowe wyjazdy wakacyjne dla piekarskich dzieci z rodzin wielodzietnych lub będących w trudnej sytuacji materialnej. Dzisiejszego poranka kolejna grupa uczniów szkół podstawowych wyjechała na obóz harcerski do Kokotka k. Lublińca.

Każdego roku Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych organizuje kolonie dla dzieci rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Letnie obozy dla najmłodszych piekarzan finansowane są przez miasto Piekary Śląskie

W tym roku łączna kwota przeznaczona na ten cel wyniosła 60 600 zł, a nabór uczestników przeprowadziły piekarskie szkoły podstawowe. Wakacyjne wyjazdy są dla najmłodszych okazją do ciekawego spędzenia czasu na łonie natury w gronie rówieśników. Ich organizatorzy przygotowują mnóstwo ciekawych atrakcji, które nie pozostawiają dzieciom czasu na nudę.

W tym roku aż 168 uczniów piekarskich placówek bierze udział w czterech 5-dniowych biwakach organizowanych przez Komendę Hufca ZHP w Piekarach Śląskich. Odbywają się one w stanicy harcerskiej „Posmyk” w Kokotku koło Lublińca. Dwa turnusy uczestników powróciły już do swoich domów, z kolei dzisiejszego poranka, spod Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich, wyjechała kolejna, trzecia już, grupa młodych piekarzan.

Podczas kolonii na dzieci czekać będzie wiele atrakcji m.in.:

  • piesze wycieczki
  • zajęcia sportowe i kulturalne
  • wspólne ogniska,
  • gry i zabawy na basenie

Życzymy udanego wypoczynku!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również