Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarscy uczniowie wyjeżdżają na kolonie do Kokotka

  • Dodano: 2019-07-22 11:15

Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych organizuje zamiejscowe wyjazdy wakacyjne dla piekarskich dzieci z rodzin wielodzietnych lub będących w trudnej sytuacji materialnej. Dzisiejszego poranka kolejna grupa uczniów szkół podstawowych wyjechała na obóz harcerski do Kokotka k. Lublińca.

Każdego roku Biuro Zdrowia i Spraw Społecznych organizuje kolonie dla dzieci rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Letnie obozy dla najmłodszych piekarzan finansowane są przez miasto Piekary Śląskie

W tym roku łączna kwota przeznaczona na ten cel wyniosła 60 600 zł, a nabór uczestników przeprowadziły piekarskie szkoły podstawowe. Wakacyjne wyjazdy są dla najmłodszych okazją do ciekawego spędzenia czasu na łonie natury w gronie rówieśników. Ich organizatorzy przygotowują mnóstwo ciekawych atrakcji, które nie pozostawiają dzieciom czasu na nudę.

W tym roku aż 168 uczniów piekarskich placówek bierze udział w czterech 5-dniowych biwakach organizowanych przez Komendę Hufca ZHP w Piekarach Śląskich. Odbywają się one w stanicy harcerskiej „Posmyk” w Kokotku koło Lublińca. Dwa turnusy uczestników powróciły już do swoich domów, z kolei dzisiejszego poranka, spod Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich, wyjechała kolejna, trzecia już, grupa młodych piekarzan.

Podczas kolonii na dzieci czekać będzie wiele atrakcji m.in.:

  • piesze wycieczki
  • zajęcia sportowe i kulturalne
  • wspólne ogniska,
  • gry i zabawy na basenie

Życzymy udanego wypoczynku!

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.