Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarska Parada Motocyklowa już w sobotę. Jakich atrakcji można się spodziewać?

  • Dodano: 2023-04-18 06:30, aktualizacja: 2023-04-17 19:18

Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich insp. Paweł Dratwiński i Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Wesołowski zapraszają na pierwszą Piekarską Paradę Motocyklową "Motostart z Wesołowskim", która odbędzie się 22 kwietnia 2023 r. Start o godz. 14.30 na parkingu marketu MMG Centers przy ul. Miarki.

Trasa przejazdu prowadzić będzie ulicami: Miarki, Bytomską, Jana Pawła II i Do Kopca Wyzwolenia – długość trasy 9 km. Zakończenie przejazdu około godz. 15.30 na terenie Kopca Wyzwolenia.

Przy Kopcu Wyzwolenia zaplanowano specjalne atrakcje dla wszystkich uczestników:

  • konkurs z nagrodami dotyczący zasad ruchu drogowego,
  • pokaz udzielania pierwszej pomocy w wypadku motocyklowym,
  • porady dotyczące techniki jazdy motocyklem,
  • jednostki motocyklowe Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, motocyklowa karetka pogotowia

Skąd idea wydarzenia?

Dbania o bezpieczeństwo nigdy za dużo, użytkownicy dwóch kółek wiedzą o tym najlepiej. Pomysł imprezy jako zamkniętego, kameralnego “doszkalania” z techniki jazdy prowadzonego przez motocyklistów z piekarskiej Komendy Policji przewodniczący Tomasz Wesołowski rzucił już kilka lat temu, tuż przed pandemią, jednak ze względu na wiadome przeszkody nie można było jej wtedy zorganizować. Na początku tego roku pomysł wrócił i od razu podchwycili go Komendant Miejski Policji z Piekar Śląskich insp. Paweł Dratwiński wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji z Katowic. W ten sposób kameralne szkolenie rozrosło się do – Piekarskiej Parady Motocyklowej.

Piekarska Parada Motocyklowa organizowana jest przy współpracy z Miastem Piekary Śląskie, HDK Julian, WOPR Piekary Śląskie, Radiem Piekary, Ośrodkiem Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich, Śląskim Oddziałem Straży Granicznej oraz Stowarzyszeniem Śmiercioodporni.

Piekarska Parada Motocyklowa już w sobotę. Jakich atrakcji można się spodziewać? / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również