Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarskie Centrum Medyczne z 73 łóżkami covidowymi

  • Dodano: 2021-04-13 06:30, aktualizacja: 2021-04-12 18:00

Piekarskie Centrum Medyczne przygotowane jest do przyjmowania kolejnych pacjentów chorujących na koronawirusa SARS-CoV-2.

W ostatnim czasie łączna ilość łóżek covidowych wzrosła do 73

To odpowiedź na pogarszające się statystyki zachorowań odnotowywane w ostatnim czasie. W związku z tym trwają także poszukiwania wolontariuszy.

Piekarskie Centrum Medyczne zwiększyło o 40 ilość łóżek covidowych, co oznacza, że do 73 wzrosła ich ogólna liczba. Ze względu na te zmiany – podyktowane przez Ministerstwo Zdrowia – konieczne stało się czasowe zamknięcie Oddziału Geriatrycznego, Oddziału Wewnętrznego z intensywnym nadzorem kardiologicznym oraz internistycznej Izby Przyjęć.

Kontakt z Oddziałem covidowym można nawiązać poprzez centralę, dzwoniąc pod numer 32 393 81 00

Równocześnie cały czas prowadzony jest nabór wolontariuszy chętnych do pomocy

W pierwszej kolejności o kontakt proszone są osoby z przygotowaniem medycznym: emerytowani lekarze i pielęgniarki oraz studenci ostatnich roczników szkół medycznych. 

Więcej informacji o wolontariacie można uzyskać pod numerem telefonu: 32 393 81 32. Pomoc osób zgłaszających się do świadczenia wolontariatu przydatna będzie między innymi przy toalecie i karmieniu pacjentów. Szpital zapewnia ochotnikom środki ochrony osobistej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również