Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarskie Centrum Medyczne z 73 łóżkami covidowymi

  • Dodano: 2021-04-13 06:30, aktualizacja: 2021-04-12 18:00

Piekarskie Centrum Medyczne przygotowane jest do przyjmowania kolejnych pacjentów chorujących na koronawirusa SARS-CoV-2.

W ostatnim czasie łączna ilość łóżek covidowych wzrosła do 73

To odpowiedź na pogarszające się statystyki zachorowań odnotowywane w ostatnim czasie. W związku z tym trwają także poszukiwania wolontariuszy.

Piekarskie Centrum Medyczne zwiększyło o 40 ilość łóżek covidowych, co oznacza, że do 73 wzrosła ich ogólna liczba. Ze względu na te zmiany – podyktowane przez Ministerstwo Zdrowia – konieczne stało się czasowe zamknięcie Oddziału Geriatrycznego, Oddziału Wewnętrznego z intensywnym nadzorem kardiologicznym oraz internistycznej Izby Przyjęć.

Kontakt z Oddziałem covidowym można nawiązać poprzez centralę, dzwoniąc pod numer 32 393 81 00

Równocześnie cały czas prowadzony jest nabór wolontariuszy chętnych do pomocy

W pierwszej kolejności o kontakt proszone są osoby z przygotowaniem medycznym: emerytowani lekarze i pielęgniarki oraz studenci ostatnich roczników szkół medycznych. 

Więcej informacji o wolontariacie można uzyskać pod numerem telefonu: 32 393 81 32. Pomoc osób zgłaszających się do świadczenia wolontariatu przydatna będzie między innymi przy toalecie i karmieniu pacjentów. Szpital zapewnia ochotnikom środki ochrony osobistej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.