Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarskie szkoły z dofinansowaniem na pracownie przyrodnicze

  • Dodano: 2020-10-01 06:30, aktualizacja: 2020-09-30 20:17

Dwie piekarskie szkoły podstawowe doposażone zostaną, w ramach środków pochodzących z subwencji ogólnej, w pomoce dydaktyczne przydatne w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych.

Miasto Piekary Śląskie, jak co roku, złożyło wnioski o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej z rezerwy tej części subwencji w 2020 roku. W tym roku miasto ubiegało się o dofinansowanie wyposażenia w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych. Zgodnie z procedurami Ministerstwa Edukacji Narodowej  o dofinansowanie mogły ubiegać się dwie szkoły.

Były to Miejska Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Wawrzyńca Hajdy oraz Miejska Szkoła Podstawowa Nr 14. W wyniku pozytywnego rozpatrzenia wniosków Miastu Piekary Śląskie w części gminnej została przyznana kwota 128 560 zł ze środków rezerwy części oświatowej subwencji oświatowej, która po dokonaniu podziału trafiła do wspomnianych szkól.

Ponadto Miejska Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Powstańców Śląskich otrzymała kwotę 10 000 zł ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej, która została przyznana z tytułu dofinansowania doposażenia publicznych szkół i placówek prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego w zakresie nowych pomieszczeń do nauki pozyskanych w wyniku adaptacji. Miasto Piekary Śląskie w najbliższych dniach będzie składało kolejne wnioski o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej zgodne z kryteriami zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.