Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie: Budynek klubu "Orzeł Biały" wyremontowany

  • Dodano: 2023-07-05 13:00

Zakończył się remont wnętrz budynku Klubu Sportowego Orzeł Biały w Piekarach Śląskich. Przebudowa rozpoczęła się na początku tego roku. Dwa lata temu obiekt spłonął na skutek włamania i podpalenia, była to wielka tragedia dla klubu.

Budynek wraca do życia i nowej formy

Niebawem zostanie też umeblowany i wyposażony. Nad przebiegiem remontu stale czuwa radny i jednocześnie prezes klubu Tadeusz Wieczorek.

Na początku roku w obecności Sławy Umińskiej Duraj – Prezydent Piekar Śląskich Tadeusz Wieczorek, prezes Orła Białego oraz członek zarządu Marcin Dziembała podpisali umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na realizację zadania "Remont zaplecza szatniowo-sanitarnego Klubu Sportowego Orzeł Biały w Piekarach Śląskich", w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022. Całkowita wartość wydatków związanych z realizacją zadania inwestycyjnego to 495.037,26 zł, zaś dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 196.900 zł.

Prace remontowe polegały m.in na: rozebraniu posadzek cementowych, lastrykowych i z płytek ceramicznych, a także rozebraniu wykładziny ściennej z płytek. W ich miejsce wykonane zostaną nowe posadzki. Wykute z muru zostaną ościeżnice stalowe i kraty okienne, wymianie podlegać będą drzwi oraz okna. Wewnątrz skute zostaną stare tynki, a na ich miejsce pojawią się nowe, całość zostanie pokryta farbami. W całym budynku wykonana zostanie instalacja elektryczna, centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjna. Remontowi podlegać będzie także wejście do obiektu.

Mecz towarzyski i obchody 100-lecia istnienia Orła Białego

Budynek klubowy Orła Białego w czerwcu 2021 r. został zdewastowany i zniszczony. Przestępca włamał się, wycinał rurki miedziane i doprowadził do wybuchu butli z gazem. Straty były katastrofalne.

KS Orzeł Biały rozpoczął już nabór zawodników zarówno do drużyny młodzieżowej jak i seniorskiej, aby od nowego sezonu rozpocząć zmagania na szczeblu B-klasy. 26 sierpnia rozegrany zostanie też mecz towarzyski pomiędzy oldbojami KS Orzeł Biały i Mladost Marija Bistrica – chorwackiej drużyny z naszego miasta partnerskiego. Mecz rozegrany zostanie w ramach obchodów 100-lecia istnienia Orła.

Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również