Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie rozpoczęły sezon motocyklowy! Policjanci zabezpieczali II Paradę Motocykli

  • Dodano: 2024-04-09 12:15

Policjanci zabezpieczali "II Piekarską Paradę Motocyklową". Miłośnicy jednośladów spotkali się, aby wspólnie przejechać ulicami Piekar Śląskich, a następnie porozmawiać o bezpieczeństwie w rozpoczynającym się sezonie. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele różnych służb mundurowych, którzy zaprezentowali będące na ich wyposażeniu jednoślady oraz czterokołowce.

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

W sobotę piekarscy mundurowi spotkali się z miłośnikami jednośladów na parkingu centrum handlowego przy ul. Karola Miarki, a następnie wyruszyli w paradę ulicami miasta. Przejazd kolumny kilkuset uczestników, zabezpieczali policjanci na motocyklach z piekarskiej drogówki oraz z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Trasa przejazdu zakończyła się na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji m.in. czterokołowiec Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie, czterokołowiec piekarskiego WOPR-u, motoambulans WPR w Katowicach, motocykle i czterokołowce 13. Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej oraz policyjne radiowozy. Policjanci przypomnieli uczestnikom o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy motocyklem oraz o trwającej akcji Jednośladem bezpiecznie do celu. Ratownik medyczny z WPR w Katowicach przygotował pokaz ratownictwa drogowego z udziałem motocyklisty. Wszyscy zaprezentowali swoje pojazdy oraz wymienili się doświadczeniami. Swoje stoisko wystawili również piekarscy honorowi dawcy krwi z KWK Julian oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich.

Apel na nowy sezon

Podróżowanie motocyklem, to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być dla nas bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności w kierowaniu motocyklem czy niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Mundurowi apelują do podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami, o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Piekary Śląskie / fot. KMP Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również