Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie: Zielona pracownia w Zespole Szkół Specjalnych

  • Dodano: 2024-03-06 12:00

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Piekarach Śląskich została jednym z laureatów organizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, dziesiątej edycji konkursu „Zielona Pracownia Projekt”.

Piekarska szkoła laureatem "Zielona Pracownia Projekt"

Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Maksymalna wysokość nagrody nie mogła przekroczyć 20 proc. kosztu całkowitego wdrożenia projektu.

Konkurs skierowany był do szkół podstawowych (klasy 4-8)  i średnich z województwa śląskiego. Spośród 220 nadesłanych zgłoszeń, konkursowe jury wyłoniło 40 najbardziej ciekawych  i wartościowych projektów zielonych pracowni.

Opracowany został projekt modernizacji jednej z pracowni, która ma szansę przeobrazić się w nowoczesną Zieloną Pracownię – dostosowaną do potrzeb i możliwości uczniów z niepełnosprawnościami. Będzie ona jednocześnie kontynuacją inicjatywy, w ramach której w ubiegłym roku, otwarty został przepiękny szkolny ogród botaniczno-sensoryczny.

Dzięki udziałowi w konkursie, szkoła pozyskała kwotę 8.681,20 zł. Już w marcu br. organ prowadzący szkołę – Miasto Piekary Śląskie, złoży wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach konkursu „Zielona Pracownia’2024”a pozyskana dotychczas kwota dofinansowania stanowić będzie wkład własny w realizowane zadanie.  W ten sposób Szkoła stanie przed szansą pozyskania pełnych środków umożliwiających już na początku przyszłego roku szkolnego otwarcie nowej pracowni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również