Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekary Śląskie: Zmagania policyjnych ratowników podczas zawodów Pierwszej Pomocy

  • Dodano: 2023-05-10 06:30, aktualizacja: 2023-05-10 09:02

Od przedwczoraj trwają eliminacje wojewódzkie do VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Pośród 34 par patrolowych swoje umiejętności prezentowali policjanci z piekarskiej komendy.

Dzięki współpracy z ŚUM w Katowicach wczorajszy etap zmagań odbył się w katowickim Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Łącznie 34 pary patrolowych ze śląskich jednostek Policji rywalizuje właśnie w zadaniach praktycznych i teoretycznych, w których głównym celem jest udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ideą zorganizowanego przez Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach przedsięwzięcia jest właśnie podnoszenie, w tym zakresie poziomu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych śląskich policjantów.

Wczoraj była druga część zmagań, odbywająca się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Najlepsza drużyna będzie reprezentować śląski garnizon Policji podczas finału VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z kwalifikowanej pierwszej pomocy, które odbędą się w pierwszym tygodniu czerwca w Szkole Policji w Słupsku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również