Wiadomości z Piekar Śląskich

Piekarzanie oddali 12 litrów krwi!

  • Dodano: 2019-09-02 11:00, aktualizacja: 2019-09-03 10:23

Ponad 12 litrów krwi oddali piekarzanie podczas niedzielnej zbiórki krwi organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi RP KWK „Julian”. Tego dnia mobilny punkt poboru ulokowany był przy Parafii Św. Rodziny w Piekarach Śląskich.

Ratującej życie krwi nie da się w pełni zastąpić żadnym farmakologicznym odpowiednikiem, dlatego tak ważne jest wspieranie idei honorowego krwiodawstwa. Każdy z nas może przyczynić się do uratowania zdrowia, a nawet ludzkiego życia, oddając zaledwie 450 ml krwi.

W niedzielę, 31 sierpnia pod Parafią Św. Rodziny w Piekarach Śląskich odbyła się ostatnia akcja poboru krwi w ramach tegorocznej “Wakacyjnej Kropli Krwi”. W zbiórce udział wzięło 35 krwiodawców, a 27 z nich oddało krew. Wśród dawców znalazła się Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj, która od lat wspiera zbiórki krwi. Piekarzanie oddali łącznie 12 150 ml krwi pełnej.

Organizatorem akcji był Klub Honorowych Dawców Krwi RP KWK “Julian”

Wszystkich chętnych do podzielenia się cząstką siebie zapraszamy do śledzenia strony Stowarzyszenia (TUTAJ), gdzie na bieżąco aktualizowane są informacje o najbliższych zbiórkach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również