Wiadomości z Piekar Śląskich

Pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Miał zakaz prowadzenia samochodu

  • Dodano: 2019-01-15 14:00

Sobotnie ogólnopolskie działania "Alkohol i narkotyki" w Piekarach Śląskich zakończyły się zatrzymaniem 59-letniego kierującego.

Mężczyzna chcąc uniknąć kontroli trzeźwości najpierw zmienił kierunek jazdy, po czym nie reagując na sygnały policjantów nie chciał zatrzymać swojego pojazdu. Przyczyną zachowania mieszkańca Piekar Śląskich był fakt, że był on pod wpływem alkoholu. Na domiar złego nieodpowiedzialny kierowca nie zastosował się do zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez sąd.

Akcja "Alkohol i narkotyki"

W sobotę od wczesnych godzin rannych w całym kraju prowadzone były działania pn. "Alkohol i narkotyki". Celem akcji jest badanie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Około 9:00 policjanci z piekarskiej drogówki zauważyli pojazd, który nagle zmienił kierunek jazdy i znacząco przyspieszył. Informację o tym fakcie otrzymali stróże prawa z drugiego patrolu, który szybko namierzył podejrzany pojazd. Kierujący postanowił jednak uciekać za wszelką cenę. 

Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe

Dzięki odpowiedniej postawie policjantów został zmuszony do zatrzymania swojego pojazdu. Jak się okazało powodem ucieczki 59-latka był fakt, że prowadził on samochód pomimo wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na domiar złego badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mieszkaniec Piekar Śląskich w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.