Wiadomości z Piekar Śląskich

Piknik bezpieczeństwa 2021 z udziałem piekarskich policjantów

  • Dodano: 2021-06-22 07:00, aktualizacja: 2021-06-21 21:24

W ubiegły piątek piekarscy stróże prawa wzięli udział w "Piekarskim Dniu Bezpieczeństwa”, który miał miejsce w Parku Wolności u zbiegu ulic Bytomskiej oraz Gen. Jerzego Ziętka.

Podczas wydarzenia, w którym udział wzięli m. in. przedstawiciele Samorządu, WOPR-u, MOSIR-u, Straży Miejskiej, nie mogło zabraknąć policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. Mundurowi biorąc czynny udział w pikniku, chętnie odpowiadali na zadane pytania oraz prezentowali sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby. Zorganizowane spotkanie było doskonałą okazją do wygłoszenia prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa nad wodą, oraz jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i czym mogą grozić kontakty, z osobami których nie znamy. Największą popularnością tradycyjnie cieszyły się radiowozy, które są na stanie piekarskiej komendy.

Osoby dorosłe korzystały z obecności mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego, pytając o kwestie związane z poruszaniem się po drogach, natomiast dzieci chętnie pozowały do zdjęć z policyjną maskotką - „Sznupkiem”. Na najmłodszych, którzy w piątek zawitali w Parku Wolności, czekały zabawy oraz upominki. Stróże prawa wraz z innymi organizatorami przygotowali dla dzieci odblaskowe kamizelki, opaski oraz kolorowanki „Sznupek kontra obcy”- w których to Sznupek podpowiada jak prawidłowo zachować się w sytuacji kiedy spotkamy obcą osobę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również