Wiadomości z Piekar Śląskich

Na razie bez kurtyn wodnych

  • Dodano: 2021-06-21 07:00, aktualizacja: 2021-06-20 22:27

Sanepid nie wyraził zgody, na uruchomienie kurtyn wodnych, tłumacząc swoją decyzję utrzymującym się zagrożeniem epidemiologicznym.

Być może, jeszcze tego lata Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., będzie mogło uruchomić kurtyny.

Włączenie kurtyn na terenie Piekar Śląskich zależne jest od ewentualnej zmiany decyzji przez Sanepid

Obecnym zakazem uruchomienia objęte są także zdroje wody pitnej.

Fala upałów będzie nam towarzyszyć także w najbliższych dniach, temperatura w cieniu będzie przekraczać 30°C. Należy zachować szczególną uwagę.

Aby nie narazić się na udar słoneczny, warto pamiętać, aby ograniczyć przebywanie w godzinach południowych na nasłonecznionym, otwartym terenie, nosić nakrycia głowy chroniące twarz i głowę przed nadmiernym nagrzaniem, ubierać luźne ubranie o jasnych kolorach, zakrywające możliwie jak największą powierzchnię ciała,  pić regularnie duże ilości płynów, minimum 2 litry dziennie (najlepiej wody mineralnej, niegazowanej), unikać spożywania alkoholu.

Seniorzy oraz osoby mające problem z chorobami układu krążenia powinni ograniczyć wyjścia z budynków, szczególnie w godzinach 10-15.

Tak wysoka temperatura powoduje zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Najważniejsze to zapewnienie czworonogom spokojnego miejsca w cieniu i stałego dostępu do świeżej wody. W porze największych upałów (11:00 – 17:00) nie należy zabierać psów na spacery. Najlepiej wychodzić z nimi wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. W przypadku przewożenia zwierząt samochodem, nigdy nie wolno zostawiać ich samych w zamkniętym aucie, nawet na kilka minut.  Apelujmy także do właścicieli nieruchomości by przy budynkach w miarę swoich możliwości ustawiali miski z wodą. Wystawiona miska wody, wesprze, a być może uratuje niejedno zwierzęce życie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również