Wiadomości z Piekar Śląskich

Podejrzany pakunek pod samochodem przy ulicy Popiełuszki

  • Dodano: 2022-05-06 14:00

Policjanci otrzymali informację o podejrzanym pakunku znajdującym się pod samochodem, który zaparkowany był przy ul. Popiełuszki.

Podejrzany pakunek pod samochodem

Wczoraj około godziny 14.00 dyżurny piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od kobiety, która zauważyła przyczepiony pod swój samochód pakunek nieznanego pochodzenia. Przybyli na miejsce piekarscy policjanci zabezpieczyli pobliski teren oraz powiadomili kolegów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, oraz przewodnika z psem służbowym wykorzystywanym do wykrywania materiałów wybuchowych. Z pobliskiego Powiatowego Urzędu Pracy ewakuowano 35 osób. Po wykonaniu wszystkich czynności przez mundurowych okazało się, że podejrzanym przedmiotem był nadajnik GPS. 

Pamiętajmy, że w sytuacjach, kiedy mamy do czynienia z ładunkiem niewiadomego pochodzenia nie wolno go pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się on znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.