Wiadomości z Piekar Śląskich

Podsumowanie akcji "Trzeźwość" na śląskich drogach. Policjanci zatrzymali 64 osoby!

  • Dodano: 2024-01-02 11:30, aktualizacja: 2024-01-02 13:01

Policjanci ze śląskiej drogówki prowadzili od wczesnych godzin rannych działania "Trzeźwość". Ich głównym celem było wykluczenie z jazdy tych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W trakcie działań mundurowi zatrzymali 64 osoby, które nie powinni były wsiąść za kierownicę.

Śląscy policjanci prowadzili działania "Trzeźwość"

Policjanci ze śląskiej drogówki kontrolowali dzisiaj trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Głównym założeniem działań było zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem środków odurzających. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania w organizmie alkoholu i narkotyków. Mundurowi zatrzymali 44 osoby w stanie nietrzeźwości oraz 20 w stanie po użyciu alkoholu. Najwięcej, bo aż 6 pijanych, "wpadło" w Katowicach. 

Kolejny raz apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. W minionym roku pijani kierowcy byli sprawcami 1120 zdarzeń drogowych, w których 17 osób zginęło, a 100 zostało rannych. 

Apelujemy również do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez pijanych kierowców! - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również