Wiadomości z Piekar Śląskich

Podsumowanie działań "NURD" na piekarskich drogach

  • Dodano: 2023-03-24 09:30

Na piekarskich drogach zostały przeprowadzone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas akcji piekarscy mundurowi sprawdzali jak na drodze zachowują się kierujący pojazdami oraz czy piesi stosują się do obowiązujących ich przepisów.

Jak wypadły Piekary?

W trakcie przedwczorajszych działań, w której brało 14 policjantów piekarskiej drogówki stróże prawa ujawnili  58 wykroczeń, z czego większość popełnili kierujący pojazdami. Wykroczenia najczęściej dotyczyły nadmiernej prędkości w pobliżu przejść dla pieszych. Mundurowi ujawnili również 9 przypadków, w których kierujący pojazdami nieustąpili pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych oraz 1 wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych. Kierującym za to wykroczenie grozi mandat w wysokości 1500 zł. i 15 punktów karnych. Policjanci ujawnili również nieprawidłowości w zachowaniu pieszych, polegające przede wszystkim na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Przy współpracy z piekarską Strażą Miejską wykorzystany został miejski monitoring. Stróże prawa podczas kontroli zwracali uwagę na odpowiednie zachowanie na drodze oraz przypominali o przepisach kodeksu drogowego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również