Wiadomości z Piekar Śląskich

Podsumowano Wakacyjną Piekarską Kroplę Krwi 2021

  • Dodano: 2021-10-25 07:00, aktualizacja: 2021-10-24 22:16

Członkowie Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi KWK „Julian” spotkali się, by podsumować 13. edycję akcji “Wakacyjna Piekarska Kropla Krwi”.

Wydarzenie stało się okazją, by omówić działania klubu w czasie od maja do września, a najbardziej zasłużonym krwiodawcom wręczono odznaczenia. W uroczystości wzięła udział Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, która otrzymała od władz klubu podziękowania za wspieranie jego działalności.

Członkowie oraz sympatycy stowarzyszenia spotkali się w Centrum Usług Społecznych przy ulicy Kusocińskiego 4. Zebranych gości powitał prezes HDK Rafał Lasyk, który dokonał oficjalnego otwarcia wydarzenia, będącego okazją do podsumowania działań w ramach XIII Wakacyjnej Piekarskiej Kropli Krwi prowadzonej pod hasłem “Dar życia”. Na samym początku uczczono pamięć zmarłych członków instytucji – Ryszarda Kazimierczyka i Pawła Wróbla.

Następnie przedstawione zostało sprawozdanie, w którym opisano statystyki prowadzonych akcji krwiodawstwa, podczas których zarejestrowały się 132 osoby, a 105 spośród nich oddało łącznie ponad 46 litrów krwi. Wspomniano o organizowanych akcjach, udziale w wydarzeniach charytatywnych oraz pomocy świadczonej na rzecz potrzebujących. Nie zabrakło też informacji o wyjątkowej imprezie sportowej, którą był I Krewki Bieg, w którym udział wzięło 94 biegaczy, a uzbierane środki przeznaczone zostały na rzecz zakupu dziecięcego wózka inwalidzkiego.

Odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”, w dowód uznania za oddanie 18 litrów krwi, otrzymał Tomasz Domański. Wyróżnieni zostali także, za oddanie 12 litrów krwi, Szymon Wawrzyczek, Adam Wesołowski, Michał Gowin, Marcin Kołodziej, Rafał Lasyk. Za dzielenie się sobą z innymi odznaczeni zostali też Olga Włochowicz, Paweł Gustos, Piotr Kik, Marek Nowaczyk. Wyróżniono również tych, którzy w tegorocznej edycji Wakacyjnej Piekarskiej Kropli Krwi kilkukrotnie podzielili się cząstką siebie z potrzebującymi. Odznakę “Zasłużony dla Klubu” otrzymali Aleksandra Martynek, Jolanta Kolano i Marcel Wodarczyk.

Podziękowania

Złożono także podziękowania wszystkim wspierającym klub w prowadzonej działalności. Wyrazy wdzięczności skierowano na ręce Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydenta Miasta Piekary Śląskie oraz Przewodniczącego Rady Miasta Tomasza Wesołowskiego, w którego imieniu pamiątkową statuetkę odebrała Natalia Ciupińska-Szoska – I Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Piekary Śląskie.

“Realizując założenia „Wakacyjnej Kropli Krwi 2021”, organizowaliście cykliczne akcje poboru. Nie zważaliście przy tym na zagrożenie koronawirusem i zachęcaliście innych do pomocy. Nieprzerwanie kibicuję Waszej działalności i włączam się w dzielenie krwią z potrzebującymi. Cieszę się, że wieloletnia tradycja Stowarzyszenia jest podtrzymywana, niezależnie od okoliczności. Stajecie, w moim przekonaniu, na równi z przedstawicielami służb medycznych. Wiadomo przecież, iż ludzie wciąż ulegają wypadkom i poddawani są operacjom, a wówczas wsparcie krwiodawców jest bezcenne. Jestem dumna, że na terenie Piekar Śląskich funkcjonują osoby, którym bliskie jest niesienie pomocy bliźnim i jestem przekonana, że misja ta będzie kontynuowana z pożytkiem dla całej społeczności lokalnej” – napisała we wręczonym przez siebie liście skierowanym do prezesa Lasyka Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Podziękowania złożyli także inni spośród zaproszonych gości, wśród których obecny był Stanisław Dyląg – Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również