Wiadomości z Piekar Śląskich

Policja szuka sprawców, którzy zdewastowali cmentarz

  • Dodano: 2022-05-10 06:30, aktualizacja: 2022-05-09 20:47

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich poszukują sprawców, którzy znieważyli miejsce pochówku zmarłych.

Dewastacja cmentarza parafialnego

W niedzielę rano dyżurny piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zniszczonych grobach na cmentarzu parafialnym przy ul. Józefskiej. Jak ustalili mundurowi grupa nieznanych osób w nocy z soboty na niedzielę, zdewastowała 42 nagrobki. Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli teren cmentarza, a grupa dochodzeniowo- śledcza wspierana przez techników kryminalistyki prowadziła oględziny oraz zabezpieczała ślady. Policjanci prowadzą intensywne działania mające na celu ustalenie sprawców. Za znieważenie miejsca pochówku osób zmarłych grozi do 2 lat więzienia.

Apeluje się do osób, które były świadkami lub przejeżdżały między godziną wieczorem w rejonie cmentarza samochodami wyposażonymi w kamery rejestrujące obraz, by zgłosiły się do piekarskiej komendy przy ul. Kalwaryjskiej 62, tel. 47 85 322 00, nr alarmowe 997 lub 112. Być może ktoś zarejestrował obraz, który mógłby pomóc śledczym w ustaleniu sprawców. Gwarantowana anonimowość!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również