Wiadomości z Piekar Śląskich

Policjanci doskonalą swoje umiejętności na strzelnicy

  • Dodano: 2018-03-26 11:15

Piekarscy stróże prawa wzięli udział w doskonaleniu zawodowym dotyczącym posługiwania się bronią palną. Mundurowi w trakcie ćwiczeń, musieli wykazać się szybkością, celnością i opanowaniem. Trening zawierał zarówno strzelanie statyczne jak i dynamiczne

Na terenie piekarskiego MOSIR-u odbyło się kolejne szkolenie z zakresu posługiwania się bronią palną. Trening zawierał kilka strzelań, w tym statyczne, dynamiczne i sytuacyjne.

Każde ze strzelań charakteryzuje się czym innym. Dla przykładu, strzelanie sytuacyjne charakteryzuje się koniecznością rozpoznania celu i podjęcia decyzji o oddaniu strzału. W trakcie strzelania policjant przemieszcza się z bronią gotową do strzału, zgodnie z zasadami taktyki. Strzelania dynamiczne charakteryzują się strzelaniem do jednego lub kilku celów ustawionych na różnych odległościach, z zastosowaniem różnych postaw strzeleckich i ze zmianą stanowiska strzeleckiego.

Nie tylko policjanci muszą dobrze strzelać. Policjantki nie mają w tym zakresie taryfy ulgowej. Szkolenia odbywają się regularnie, zaliczyć je musi każdy policjant. W strzelaniu wykorzystuje się różne jednostki broni będące na wyposażeniu policji. Stróże prawa podczas treningu muszą wykazać się szybkością, opanowaniem i celnością co pozytywnie wpływa na poziom wyszkolenia mundurowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również