Wiadomości z Piekar Śląskich

Policjanci doskonalą swoje umiejętności na strzelnicy

  • Dodano: 2018-03-26 11:15

Piekarscy stróże prawa wzięli udział w doskonaleniu zawodowym dotyczącym posługiwania się bronią palną. Mundurowi w trakcie ćwiczeń, musieli wykazać się szybkością, celnością i opanowaniem. Trening zawierał zarówno strzelanie statyczne jak i dynamiczne

Na terenie piekarskiego MOSIR-u odbyło się kolejne szkolenie z zakresu posługiwania się bronią palną. Trening zawierał kilka strzelań, w tym statyczne, dynamiczne i sytuacyjne.

Każde ze strzelań charakteryzuje się czym innym. Dla przykładu, strzelanie sytuacyjne charakteryzuje się koniecznością rozpoznania celu i podjęcia decyzji o oddaniu strzału. W trakcie strzelania policjant przemieszcza się z bronią gotową do strzału, zgodnie z zasadami taktyki. Strzelania dynamiczne charakteryzują się strzelaniem do jednego lub kilku celów ustawionych na różnych odległościach, z zastosowaniem różnych postaw strzeleckich i ze zmianą stanowiska strzeleckiego.

Nie tylko policjanci muszą dobrze strzelać. Policjantki nie mają w tym zakresie taryfy ulgowej. Szkolenia odbywają się regularnie, zaliczyć je musi każdy policjant. W strzelaniu wykorzystuje się różne jednostki broni będące na wyposażeniu policji. Stróże prawa podczas treningu muszą wykazać się szybkością, opanowaniem i celnością co pozytywnie wpływa na poziom wyszkolenia mundurowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.