Wiadomości z Piekar Śląskich

Pościg zakończony zatrzymaniem poszukiwanego 38-latka. Co grozi motocykliście?

  • Dodano: 2019-07-16 09:45

Nawet 5 lat więzienia grozi 38-letniemu motocykliście, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Mieszkaniec Piekar Śląskich, uciekając ulicami miasta przed policyjnym pościgiem, na jednym ze skrzyżowań utracił panowanie nad pojazdem, wywrócił się na jezdnię, po czym próbował jeszcze zbiec pieszo. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali i obezwładnili uciekiniera. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 1,5 roku więzienia, nie miał prawa jazdy i ubezpieczenia motocykla.

W sobotę wieczorem policjanci z piekarskiej drogówki zauważyli na ulicy Sportowej motocyklistę, który zbliżał się z przeciwnego kierunku pomimo obowiązującego w tym miejscu zakazu wjazdu. Na widok radiowozu mężczyzna gwałtownie zawrócił, po czym ruszył w kierunku ulicy Bytomskiej. Widząc zachowanie kierującego, policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając sygnał do zatrzymania pojazdu. Motocyklista nie reagował jednak na nic, wjechał na ulicę Bytomską i dalej chodnikiem w kierunku Kozłowej Góry. Policjanci podczas pościgu kilkukrotnie zrównali się z mężczyzną wskazując, aby ten zatrzymał pojazd. Po trwającym kilka minut pościgu policjanci obezwładnili i zatrzymali uciekiniera, który po tym jak wywrócił się na skrzyżowaniu, próbował jeszcze uciekać pieszo.

Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 1,5 roku więzienia

38-latek nie posiadał także uprawnień do kierowania oraz aktualnej polisy ubezpieczeniowej motocykla. Uciekinier przebywa teraz w areszcie, gdzie wkrótce usłyszy zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia. Odpowie on również za popełnione wykroczenia.

Policja przypomina, że od 1 czerwca 2017 r. niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd może też nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również