Wiadomości z Piekar Śląskich

Potrącenie na ul. Sadowskiego w Piekarach Śląskich. Nastolatek przechodził przez pasy!

  • Dodano: 2023-11-21 11:15

Wczoraj na ulicy Sadowskiego doszło do potrącenia pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia 15-latkowi nic poważnego się nie stało.

Groźny wypadek w Piekarach Śląskich

Do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego doszło wczoraj po 16.00 na ul. Sadowskiego. Z ustaleń mundurowych wynika, że 52-letnia kierująca peugeotem, jadąc w kierunku Wojkowic, potrąciła przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 15-latka. Na szczęście po przebadaniu nastolatka okazało się, że nie odniósł on obrażeń. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierująca została ukarana mandatem karnym.

Pamiętajmy, przechodząc przez jezdnię, aby upewnić się, że kierujący nas widzi, zmniejszył prędkość i zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa. Zachęcamy również do noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest widoczny i tym samym bezpieczny.  Apelujemy do kierujących o zwiększenie czujności za kierownicą, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Jesień pomimo tego, że jest piękną porą roku, na drogach może być niebezpieczna. Mokra i śliska nawierzchnia nie sprzyja przyczepności opon.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również