Wiadomości z Piekar Śląskich

Prezydent Sława Umińska-Duraj z absolutorium za 2022 rok

  • Dodano: 2023-07-03 07:45, aktualizacja: 2023-07-02 20:05

W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta Piekary Śląskie radni podjęli uchwałę o udzieleniu absolutorium Sławie Umińskiej-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich z tytułu wykonania budżetu za rok 2022 r.

Podjęcie decyzji poprzedziła debata nad Raportem o stanie miasta oraz udzielenie wotum zaufania. Omówiono także sprawozdanie z wykonania budżetu i sprawozdanie finansowe miasta. Za udzieleniem absolutorium Prezydent Miasta głosowało 22 radnych, 1 wstrzymał się od głosu. W obradach sesji Rady Miasta uczestniczył minister Michał Wójcik, który został zaproszony do Piekar Śląskich z okazji premiery książki pt.: "Ślązaczka na medal" o życiu i działalności śp. Gabrieli Kossakowskiej oraz przyjęcia uchwały o nadaniu rondu, znajdującemu się obok Akademickiego Zespołu Szkół, Jej imienia. 

W obradach sesji Rady Miasta wzięli udział zaproszeni goście, oprócz ministra Michała Wójcika również insp. Paweł Dratwiński – Komendant Miejski Policji oraz Wojciech Golasiński – Komendant Straży Miejskiej, Łukasz Tomczyk – Dyrektor piekarskiego MOSiR-u, pracownicy Urzędu Miasta oraz mieszkańcy Piekar Śląskich. 

Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach wydała pozytywną opinię o przedłożonym przez Prezydenta Miasta Piekary Śląskie sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2022 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego, udzielenie absolutorium zarekomendowała Radzie także Komisja Rewizyjna. Dochody miasta ogółem w 2022 roku wyniosły ponad 354 mln zł, natomiast wydatki ogółem ponad 370 mln zł. W trakcie majowej sesji, radnym na forum Rady Miasta zaprezentowany został Raport o stanie miasta za rok 2022.

– Chciałabym bardzo podziękować za udzielone absolutorium wszystkim klubom, mojemu klubowi OKR; głosowanie nad absolutorium jest oceną zarządzania miastem przez prezydenta i jego ludzi, ale wy, jako organ ustawodawczy, też tym miastem rządzicie i głosując przyczyniacie się do jego rozwoju. Odbieram to jako zielone światło do dalszych działań, do których wszystkich radnych serdecznie zapraszam. Uważam, że raport o stanie miasta to bardzo dobrze przygotowany dokument, przede wszystkim dziękuję moim urzędnikom, którzy wykonali żmudną i solidną pracę. Dziękuję Panu Skarbnikowi wraz z całym zespołem. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji zadań budżetu, urzędnikom, państwu radnym; razem, tak jak do tej pory, możemy i musimy jeszcze wiele dla miasta zdziałać – powiedziała Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich.

Nazwa ronda w Piekarach Śląskich

Na sesji Rady Miasta podjęto również uchwałę o nadaniu nazwy “Rondo Gabrieli Kossakowskiej” rondu, które znajduje się pomiędzy ulicami: Gimnazjalną, Okrzei i Janty obok Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich. 

– Pani Gabriela Kossakowska była najlepszym ambasadorem dobroci, najlepszym ambasadorem Piekar Śląskich. Była to nietuzinkowa postać, wielka promotorka śląskości, potrafiła pochylić się nad każdym, kto tego potrzebował, a w szczególności nad dziećmi. Swoją działalnością, a także osobowością zasłużyła na to, aby mogła pozostać w naszej pamięci na długie lata, aby w Piekarach Śląskich istniał materialny ślad Jej pamięci – powiedział w swoim wystąpieniu minister Michał Wójcik.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również