Wiadomości z Piekar Śląskich

Rozpoczęto remont ulic Radzionkowskiej i Kawalca

  • Dodano: 2022-08-17 07:00, aktualizacja: 2022-08-16 20:56

Rozpoczęto gruntowną przebudowę ulic Radzionkowska i Kawalca. Prace realizowane są dzięki otrzymaniu dofinansowania w wysokości blisko 27 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jedna z największych inwestycji drogowych naszego miasta ma zostać zakończona w drugiej połowie 2023 roku. Realizacja zadania nie byłaby możliwa bez wsparcia, jakiego kolejny raz udzieliła nam senator Dorota Tobiszowska.

Trwa remont dwóch ulic w Piekarach Ślaskich

Koszt prac przeprowadzanych przy ul. Radzionkowskiej opiewa na kwotę 10,6 mln zł, zaś Kawalca – 2,8 miliona złotych, wykonawca, którym jest firma Hucz Sp.z.o.o. ma na realizację obu inwestycji 16 miesięcy od podpisania umowy. Całość środków przeznaczonych na realizację inwestycji uzyskana została w ramach tzw. Polskiego Ładu.

Po zakończeniu robót przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. związanych z budową kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej przyszedł czas na następny etap robót przy ul. Radzionkowskiej. Rozpoczęte zostały prace związane z przebudową jezdni  poszerzono już znacząco drogę i przygotowano ją do dalszych prac. W ramach inwestycji dojdzie do wykonania nawierzchni jezdni z podbudową, budowy utwardzonych poboczy i chodnika, ciągu pieszo-rowerowego i budowy sieci oświetlenia.

Zakres prac na ulicy Kawalca obejmuje wykonanie nowej nawierzchni wraz z podbudową, budowę chodników, ścianek oporowych i montaż 12 szt. słupów z oprawami oświetlenia ulicznego typu LED. Prace zostaną zrealizowane na podstawie wcześniej stworzonego projektu i będą kosztowały 2,8 mln zł.

W 2021 r. Piekary Śląskie otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład na kwotę 25.650.000 zł.

W ramach poszczególnych zadań zrealizowane zostaną:

  • ul. Radzionkowska – wykonanie infrastruktury podziemnej, nowej nawierzchni, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, zatem praktycznie budowa wszystkiego od podstaw – droga zostanie też poszerzona. Koszt to 10,6 mln. zł.
  • Drogi na Józefce: Jesienna, Ustronna, Stawowa, Kościelna, Chabrowa, Konwaliowa, Groszkowa – koszt 4,4 mln. zł. Ponadto ulice:  Cicha – 2 mln. zł, Darwina – 3 mln. zł., Jasna – 1,5 mln. zł. i Kawalca – 2,8 miliony złotych. Cześć dróg zostanie wykonana w systemie zaprojektuj i wybuduj, a cześć na podstawie wcześniejszych projektów.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Anna

    Realizacja budowy ulicy Kawalca miała być zakończona do końca 2022 roku. Podobno winny jest Tauron, który w ciągu ww. ulicy posiada słupy energetyczne, które nie są właściwie zabezpieczone przed wywróceniem.Obecnie termin został przedłużony do końca września 2023.Od wiosny nie dzieje się prawie nic, poza postawieniem tablic upamiętniających darczyńców...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również