Wiadomości z Piekar Śląskich

Rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa 2021

  • Dodano: 2021-10-11 06:30, aktualizacja: 2021-10-10 09:56

Urząd Miasta Piekary Śląskie informuję, że na podstawie art. 32 ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej Polskiej na terenie Miasta Piekary Śląskie w dniach od 14 października do 4 listopada  2021 roku (od poniedziałku do piątku), przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa mężczyzn rocznika 2002 i starszych, którzy dotąd nie stawili się do kwalifikacji wojskowej.

Osoby podlegające stawieniu się do kwalifikacji wojskowej, które nie dopełniły tego obowiązku są obowiązane to uczynić niezwłocznie po ustaniu przeszkody. Obowiązek ten trwa do końca roku kalendarzowego w którym osoba objęta tym obowiązkiem kończy dwadzieścia cztery lata życia.

Osoby podlegające stawieniu się do kwalifikacji wojskowej w roku 2021 zostaną wezwane do stawienia się przed Prezydentem Miasta, Powiatową Komisją Lekarską i Wojskowym Komendantem Uzupełnień poprzez Obwieszczenie Wojewody Śląskiego oraz wezwanie imienne.

Siedziba i kontakt

Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Miasta Piekary Śląskie jest Ośrodek Kultury Andaluzja przy ulicy Oświęcimskiej 45 w Piekarach Śląskich.

Informacje na temat kwalifikacji wojskowej terminu jej przeprowadzenia oraz adresu siedziby Powiatowej Komisji Lekarskiej dla miasta Piekary Śląskie będą zamieszczone między innymi: na stronie internetowej Urzędu Miasta Piekary Śląskie, poprzez Radio Piekary, na słupach ogłoszeniowych oraz w  szkołach ponadpodstawowych.

Szczegółowych informacji dotyczących organizacji i przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej  można uzyskać pod numerem telefonu 32 39 39 337 ( do dnia 13 października br.)  w Wydziale Straży Miejskiej i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Piekary Śląskie ( pokój nr 111 ) oraz pod nr telefonu 32 284 56 20 ( od 14 października do 04 listopada 2021 r.) w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Miasta Piekary Śląskie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.