Wiadomości z Piekar Śląskich

Piłkarze Górnika w Szkołe Podstawowej nr 2

  • Dodano: 2021-10-08 06:30, aktualizacja: 2021-10-07 21:38

Piłkarze zabrzańskiego Górnika – Mateusz Kulanek i Jakub Kotko, odwiedzili dzieci z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w naszym mieście.

Wszystko to w ramach realizowanej od pewnego czasu umowy partnerskiej między Górnikiem Zabrze , a Miastem Piekary Śląskie. Na spotkaniu nie mogło, też zabraknąć klubowej maskotki czyli Jorgusia.

Spotkanie z piłkarzami

Podopieczni szkoły otrzymali od piłkarzy pamiątkowe plany lekcji oraz plakaty, oczywiście z autografami piłkarzy. Zadawali futbolistom pytania dotyczące ich kariery, gry w klubie, zdobytych bramek, a nawet zarobków. Piłkarze zapewnili, że trenują na tyle ciężko, żeby w przyszłości móc osiągnąć takie rezultaty jak choćby Robert Lewandowski.

Mateusz Kulanek ma 23 lata i jest defensywnym pomocnikiem, zaś Jakub Kotko ma 19 lat i występuje na pozycji środkowego obrońcy.

Na sali gimnastycznej odbyła się też krótka gierka, w której brał udział nawet Jorguś.

Wizyta piłkarzy odbyła się na mocy podpisanego, jeszcze we wrześniu 2018 roku porozumienia partnerskiego pomiędzy Miastem Piekary Śląskie, a Klubem Sportowym Górnik Zabrze S.S.A.

Jednocześnie już dzisiaj zaprasza się wszystkich kibiców Górnika na mecz 11. kolejki ekstraklasy, który odbędzie się na Arena Zabrze 16 października o godz. 17.30. Rywalem zabrzan będzie zespół Wisły Kraków.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.