Wiadomości z Piekar Śląskich

Ruszyła III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

  • Dodano: 2021-09-02 06:30, aktualizacja: 2021-09-01 20:32

1 września rozpoczęło się głosowanie w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego i potrwa do 19 września 2021 r. Może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec województwa.

Na liście zadań dopuszczonych do głosowania znajduje się 120 zadań zgłoszonych przez mieszkańców województwa śląskiego. Głosowanie odbywa się elektronicznie na stronie: III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

4 kroki, które należy wykonać, by zagłosować na wybrane zadania:

  • KROK 1 – wybierz zadania, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów (od 1 do 3 punktów na zadania w puli EKO oraz od 1 do 3 punktów na zadania z puli REGIO z dowolnych 7 podregionów). Jeżeli zmieniłeś zdanie i chcesz inaczej przyznać głosy – kliknij ponownie w zaznaczoną punktację. Możesz też kliknąć ANULUJ WYBÓR na dole strony – wówczas zostaną usunięte wszystkie zaznaczenia. Uwaga – punkty przyznajemy podczas jednej sesji dla zadań w puli EKO i REGIO.
  • KROK 2 – uwierzytelnij się, podając swoje dane (numer telefonu, imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki). Dane te posłużą do weryfikacji poprawności głosowania. Na wskazany numer telefonu przesłany zostanie kod weryfikujący. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w panelu do głosowania.
  • KROK 3 – potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ
  • KROK 4 – zatwierdź oddawane punkty, wpisując kod, który otrzymasz smsem na wskazany numer telefonu, a następnie kliknij ZATWIERDŹ.

Uwaga: Po zatwierdzeniu nie będzie możliwości zmiany decyzji lub ponownego głosowania.

Jeżeli napotkasz na problemy podczas głosowania, prosi się o kontakt: budzetobywatelski@slaskie.pl.

W podregionie P5 obejmującym Piekary Śląskie znajduje się 11 zadań do głosowania.

W III edycji MBO do rozdysponowania jest 10 mln złotych, w tym 5 mln na ogólnowojewódzkie zadania w puli EKO – o głosy mieszkańców będzie walczyć 28 zadań oraz 5 mln zł na zadania w puli REGIO – do rozdysponowania w 7 podregionach. Limity kwot przeznaczonych na poszczególne podregiony zamieszczono na stronie MBO.

Wyniki głosowania poznamy jeszcze we wrześniu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.