Wiadomości z Piekar Śląskich

Ruszyła infolinia dla osób przebywających na kwarantannie

  • Dodano: 2020-04-15 10:15

Osoby czekające na pobranie materiału do testu na obecność koronawirusa mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanej dla nich infolinii.

Wszyscy przebywający na kwarantannie i oczekujący na pobranie wymazu niezbędnego do wykonania testu na obecność koronawirusa mogą uzyskać ważne dla nich informacje, dzwoniąc pod numer 32 606 32 00 – to specjalna infolinia uruchomiona przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach (dostępna codziennie w godzinach 8:00-20:00). Od jej konsultantów można uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące przybliżonego terminu pobrania wymazu.

Przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego apelują równocześnie, by nie blokować infolinii w sprawach innych niż podano powyżej. Podkreślają, że pracownicy infolinii nie udzielają informacji o czasie trwania kwarantanny, przebiegu choroby, nałożonych przez rząd restrykcjach itp. Infolinia jest przeznaczona wyłącznie dla osób przebywających w kwarantannie na terenie województwa śląskiego!  

Dołączając do apelu i mając na uwadze ciężką pracę, jaką w tym szczególnym okresie wykonują operatorzy numeru alarmowego 112, zwracamy się do Państwa z prośbą, aby nie blokować numeru alarmowego 112 pytaniami o nałożone restrykcje. 112 nie jest infolinią informacyjną, a zgłoszenia, które trafiają do operatorów zatrudnionych w Centrach Powiadamiania Ratunkowego powinny mieć charakter zgłoszenia alarmowego.

Aby dokonać ustaleń w indywidualnej sprawie dotyczącej pobrania wymazu, osoba zgłaszająca się na infolinię powinna – jak podaje Śląski Urząd Wojewódzki – dysponować poniżej wyszczególnionymi informacjami i ewentualnie, na własną odpowiedzialność, przekazać je do urzędu w celu weryfikacji informacji.

A chodzi o następujące dane:

  • imię i nazwisko;
  • miejsce przebywania (nie zawsze jest ono zgodne z miejscem zameldowania);
  • numer telefonu;
  • informację od Powiatowego Inspektora Sanitarnego na temat daty kiedy przekazał Pana/Pani dane do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach;
  • informację od Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach w jakiej dacie przekazała zbiorczą listę do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach – taką informację również powinno się otrzymać od Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Dopiero na podstawie tak precyzyjnie przedstawionych informacji możliwe jest oszacowanie orientacyjnie czas pobrania wymazu.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również