Wiadomości z Piekar Śląskich

Ruszyła infolinia interwencyjna

  • Dodano: 2021-12-01 07:00, aktualizacja: 2021-11-30 20:55

Jak co roku 1 listopada uruchomiona została bezpłatna infolinia 987. Dzwoniąc na ten numer, można uzyskać informacje o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych.

Infolinia funkcjonuje całodobowo przez cały tydzień i obejmuje zasięgiem teren województwa.

W okresie zimowym, gdy temperatura spada poniżej zera, nie powinniśmy pozostawać obojętni na los osób potrzebujących pomocy, szczególnie tych narażonych na zamarznięcie. Policjanci – w czasie prowadzonych interwencji i kontroli miejsc, gdzie przebywają bezdomni.

Dbajmy o innych

Przypomina się, że co roku, od listopada działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu należy wybrać kategorię zgłoszenia o nazwie BEZDOMNOŚĆ.

Według danych z ostatniego liczenia bezdomnych w 2019 r. na terenie naszego województwa przebywało ogółem 4255 osób. Obecnie wszystkie 164 gminy zabezpieczają minimum 3251 miejsc dla osób bezdomnych w 4 typach jednostek kierujących ofertę do potrzebujących, tj. schroniska dla osób bezdomnych (1860 miejsc), schroniska z usługami opiekuńczymi (327 miejsc), noclegownie (770 miejsc) i ogrzewalnie (294 miejsc). – Jest to minimalna liczba miejsc, gdyż wiele gmin deklaruje zapewnienie miejsc w placówkach według potrzeb. Funkcjonują również ośrodki wsparcia doraźnego takie jak: 26 jadłodajni, 24 punkty wydawania żywności, 20 punktów wydawania odzieży, punkt medyczny, pralnie, czy 12 łaźni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również