Wiadomości z Piekar Śląskich

Ruszyły prace przy budowie ścieżek rowerowych

  • Dodano: 2022-03-07 06:30, aktualizacja: 2022-03-06 11:09

Rozpoczęły się pracy przy wytyczaniu kolejnych odcinków tras rowerowych w mieście. Obecnie roboty trwają wzdłuż ul. Sportowej oraz na odcinku od ronda Andaluzji w stronę ul. Czołgistów.

W 2022 r. zamierza się zainwestować w rozbudowę traktów ponad 15 mln złotych.

Trasa rowerowa nr 23 (TR23) odcinek A2 – od połączenia z Trasą nr 1 (ul. Olimpijska) do ul. Bytomskiej, przebiega wzdłuż ulicy Sportowej i ma około 600 m. Połączy tereny przy os. Wieczorka, w tym istniejące ścieżki z ul. Bytomską gdzie także jest już trakt. Ścieżka zostanie poprowadzona zupełnie nowym śladem wzdłuż ulicy Sportowej.

Trasa rowerowa nr 3 (TR3) odcinek A3 – od Ronda Kopalni “Andaluzja” do skrzyżowania ul. Wyszyńskiego z ul. Czołgistów, także jest obecnie realizowana, w tym etapie przewidywany jest odcinek około 500 m, jednak prace przebiegają w zwartej zabudowie. Dalszy etap realizacji będzie prowadził do autostrady, a następnie wzdłuż Brynicy w stronę parku w Kamieniu.

Szczegółowy przebieg trasy rowerowej prezentuje się na planie. W ten sposób możliwy będzie przejazd ścieżką rowerową całego odcinka od zapory w Kozłowej Górze, aż do Parku w Kamieniu, czyli około 10 km.

W pełni funkcjonalny jest już odcinek od granicy z Radzionkowem na Księżej Górze wzdłuż ul. Jana Pawła II do ul. Bytomskiej, kolejny dłuższy odcinek to trasa z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przez Las Dioblina do zbiornika Kozłowa Góra. Wykonano też łączniki na osiedlu Wieczorka – ul. Armii Krajowej i Kalwaryjskiej.

Docelowo miasto ma być połączone całym systemem ścieżek rowerowych.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, działanie 4.5 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie, poddziałanie 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie – ZIT

Ruszyły prace przy budowie ścieżek rowerowych / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również