Wiadomości z Piekar Śląskich

Sala gimnastyczna przy MSP nr 1 jak nowa

  • Dodano: 2020-12-23 07:00, aktualizacja: 2020-12-22 17:16

Zakończył się kapitalny remont sali gimnastycznej znajdująca się przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1.

Zadanie uzyskało dofinansowane z Ministerstwa Sportu w kwocie 321 700,00 zł, zaś całkowity koszt to 1 419 118,96 zł

Prace obejmowały modernizację dachu wraz z izolacją, tynkowanie i malowanie ścian zewnętrznych, renowację elewacji z cegły, izolację ścian fundamentowych, a także wymianę zewnętrznej i wewnętrznej stolarki okiennej oraz drzwiowej. Zdemontowano starą posadzkę, a w jej miejsce powstała elastyczna nawierzchnia sportowa wykończona parkietem, wykonano również podłogi z płytek ceramicznych i wykładzin PCV. Inwestycja obejmowała także montaż urządzeń sportowych i dostawę szafek ubraniowych.

W zakresie prac elektrycznych sala uległa całkowitej przemianie, wymieniono instalację oświetleniową wraz z pełnym zabezpieczeniem przeciwporażeniowym, powstała nowa instalacja odgromowa i uziemiająca. Dokonano także renowacji i ponownego montażu instalacji fotowoltaicznej. Od podstaw wykonano instalację wentylacji z centralą nawiewno-wywiewną oraz system CO wraz z grzejnikami.

Wymieniona została także nawierzchnia placu zabaw, na którym położona została sztuczna trawa i dzieci będą mogły znów bezpiecznie go użytkować. Pojawiły się również nowe urządzenia.

Jak widać zakres prac był bardzo duży, a sala została praktycznie zbudowana od nowa, dzięki czemu jej obecny standard będzie dostosowany do potrzeb. Opisywana inwestycja jest kolejną w piekarskich placówkach edukacyjnych. Na terenie miasta systematycznie realizowane są kolejne działania mające na celu modernizowanie budynków, w których uczą się najmłodsi Piekarzanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również