Wiadomości z Piekar Śląskich

Odbyła się jubileuszowa Wigilia charytatywna dla mieszkańców Brzezin Śląskich

  • Dodano: 2020-12-23 06:30, aktualizacja: 2020-12-22 17:11

X Wigilia charytatywna dla samotnych i ubogich mieszkańców Brzezin Śląskich miała w tym roku przebieg zupełnie inny niż w latach poprzednich.

Potrzebujący otrzymali świąteczne paczki, w których znalazły się produkty spożywcze szczególnie potrzebne w czasie Świąt Bożego Narodzenia

Jubileuszowa edycja wydarzenia odbyła się wczoraj, 22 grudnia, w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich, gdzie potrzebujący spotkali się z Prezydentem Miasta Piekary Śląskie Sławą Umińską-Duraj, księdzem proboszczem Leonem Kraińskim oraz inicjatorem wydarzenia – radnym Tadeuszem Wieczorkiem, by odebrać paczki żywnościowe oraz upominki.

- Smutno, że 10. wigilia przebiega inaczej niż poprzednie. Nie możemy podać sobie dłoni, uściskać, przełamać opłatkiem. By iskra radości w Waszych sercach nie  zgasła, postanowiliśmy zorganizować wigilię w ten sposób, by mogli Państwo poczuć świąteczny klimat. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się już przy wigilijnym stole. Wszystkim życzę spokoju i radości z narodzenia Dzieciątka. Oby 2021 rok przyniósł spokój i odwrócił pandemię. Pragnę też podziękować z tego miejsca darczyńcom – mówiła w trakcie dzisiejszej uroczystości Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Ksiądz proboszcz Leon Kraiński odczytał fragment Biblii tradycyjnie przytaczany w dniu Wigilii, po czym kościół napełniony został dźwiękami najpopularniejszych polskich kolęd, a zebrani odebrali przygotowane dla nich pakunki.

Tegoroczna wigilia, w zupełnie innej formie niż w latach poprzednich, jest kontynuacją dzieła zapoczątkowanego w 2011 roku z inicjatywy radnego Tadeusza Wieczorka. Od lat nie zmienia się to, że realizowane jest od samego początku przy wsparciu ludzi dobrej woli.

Warto przypomnieć, że w działania te zaangażował się na samym początku śp. ks. Henryk Foik – były proboszcz  parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich, a tradycję tę kontynuuje ks. Leon Kraiński. Podczas uroczystości nie zabrakło też Alicji Meres – która jako przedsiębiorca – od samego początku angażuje się w wigilie charytatywne dla samotnych i ubogich mieszkańców dzielnicy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.