Wiadomości z Piekar Śląskich

Siostra Goretti laureatką konkursu "Przyjaciel Rodziny 2020"

  • Dodano: 2020-12-02 07:00, aktualizacja: 2020-12-01 18:55

Justyna Myrcik czyli siostra Maria Goretti otrzymała nagrodę "Przyjaciel Rodziny 2020" przyznaną przez Zarząd Województwa Śląskiego.

Uhonorowaną nią została za realizacja wsparcia na rzecz osób i rodzin przebywających na terenie miasta Piekary Śląskie.

Przez lata pracy siostra Goretti udowodniła, że niezłomność i upór w prowadzeniu działalności charytatywnej mają wpływ na polepszenie losu tych, którzy pozbawieni są opieki ze strony najbliższych.

Siostra Goretti od wielu lat pracuje jako katechetka w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Piekarach Śląskich. Posiada specjalne wykształcenie w zakresie oligofrenopedagogiki. Udziela swoim podopiecznym fachowej pomocy, która owocuje zmianą ich podejścia do otoczenia, otwartością i życzliwością, jakiej niejednokrotnie nie zaznali w gronie najbliższych. Podczas zajęć z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych siostra Goretti realizuje autorski program oparty na najnowszych zdobyczach pedagogiki i psychologii dziecięcej.

Często współpracuje też z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich w ramach akcji jednorazowych dla ubogich rodzin w postaci np. znalezienia mebli, bądź innych pożytecznych artykułów gospodarstwa domowego, które są kosztowne i rodziny nie są w stanie ich sfinansować. Przeogromna pomoc i wsparcie siostry Goretti dla piekarskich rodzin jest bardzo znaczące, w związku z tym jest ona ikoną bezinteresownej pomocy na terenie naszego miasta.

Wnioskodawca przyznania nagrody były Miasto Piekary Śląskie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.