Wiadomości z Piekar Śląskich

Spektakle profilaktyczne w szkołach podstawowych

  • Dodano: 2022-12-15 06:00, aktualizacja: 2022-12-14 22:22

Urząd Miasta zorganizował 13 spektakli profilaktyczno-teatralnych pt. "Przygody Słonia Salomona” dla 1500 najmłodszych uczniów piekarskich szkół podstawowych. Celem widowiska było nauczanie o wartościach i zdrowym stylu życia poprzez sztukę i zabawę.

Realizatorem spektakli, które odbyły się w dniach od 28 listopada do 9 grudnia był Teatr „Otwarty Wrzos” oraz Krakowski Impresariat Artystyczny "Rondo”.

Przedstawienia teatralno-profilaktyczne odbyły się we wszystkich miejskich publicznych szkołach podstawowych. Inscenizacje opowiadają zabawną historię przyjaźni dumnego Słonia Salomona i wesołej Małpki Miki. Klamrą spinająca przygody Salomona i Miki jest wyprawa przyjaciół w poszukiwaniu Świętego Mikołaja, który pojawia się na koniec spektaklu ku uciesze zarówno bohaterów bajki jak i licznie zgromadzonych dzieci.

Spektakle są niebanalny, wesołym i mądrym spotkaniem z teatrem oraz zadają ważne pytania: Czy dorosły powinien szanować młodszego? Jak być asertywnym, powiedzieć „nie” i stawiać granice? Co to jest zdrowy styl życia? Przedstawienie poświęcone było aspektom zdrowotnym, dlatego też aktorzy w wypowiadanych kwestiach propagowali ruch, zdrowy tryb życia oraz higienę osobistą – tak ważne w rozwoju dziecka. Program realizuje zasadę „bawiąc uczyć” i w prostej oraz przystępnej dla dzieci formie opowiada o wartościach takich jak dobro, przyjaźń, wsparcie, piękne życie, unikanie agresji i używek.

Podczas przedstawienia wykonano pamiątkowe zdjęcia i wszyscy złożyli sobie mikołajkowo-świąteczne życzenia. Po spektaklach najmłodsi otrzymali od Mikołaja słodki upominek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również