Wiadomości z Piekar Śląskich

Spółdzielczy Dom Kultury podsumowuje wystawę "Sąsiadki"

  • Dodano: 2021-03-02 07:00, aktualizacja: 2021-03-01 21:14

Wystawa "60 na 100. SĄSIADKI. Głosem Kobiet o powstaniach śląskich i plebiscycie" dobiegła końca, a w finisażu brały udział przedstawicielki Piekarskiego Forum Kobiet na czele z Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławą Umińską-Duraj.

To czas na podsumowanie wydarzenia podkreślającego rolę kobiet w historii Górnego Śląska

W dniu 26.02.2021 roku w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 odbyło się podsumowanie wydarzenia wystawienniczego "60 na 100. SĄSIADKI. Głosem Kobiet o powstaniach śląskich i plebiscycie" w memach Marty Frej. Wystawa była obecna w Piekarach Śląskich w dniach od 18 stycznia do 26 lutego 2021 roku.

Była prezentowana w dwóch lokalizacjach. W Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 i w Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 83. Obie placówki należą do Spółdzielni Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich. Przez cały okres obecności "Sąsiadek" w Piekarach Śląskich wystawę miało okazję zobaczyć co najmniej 250 osób. Przy wszystkich obostrzeniach epidemicznych jest to bardzo dobry wynik. Odbiór wystawy odbywał się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Zdrowia.

Wystawę miały okazję oglądać przedstawiciele wszystkich grup wiekowych. Byli obecni seniorzy, dzieci ze szkół podstawowych (które miały okazję odbyć warsztaty z dr. Małgorzatą Tkacz-Janik) oraz grupa warsztatowa złożona z zaangażowanych społecznie mieszkańców Piekar Śląskich. Wystawie przyglądała się także i uczestniczyła w wykładzie Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj wraz z radną Sejmiku Województwa Śląskiego Urszulą Koszutską oraz przedstawicielkami Piekarskiego Forum Kobiet.

Efektem prac warsztatowych może być powstanie "Piekarskiego Szlaku Kobiet", który opowiadałby o zaangażowanych piekarzankach mających swój udział w tworzeniu historii miasta. W trakcie wystawy nakręcono też film opowiadający o wystawie, gdzie prelekcję przeprowadziła jej kuratorka Pani doktor Małgorzata Tkacz-Janik . Można go zobaczyć na portalu Facebook "Spółdzielczy Dom Kultury i Klub Spółdzielni Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich":

ZOBACZ FILM

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.